Lininiai drabužiai gražu, stilinga ir, svarbiausia, patogu. Linas tinkamas tiek žiemai, tiek vasarai, kadangi yra laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir palaiko vienodą kūno temperatūrą. Lininiai drabužiai yra ekologiški ir labai kokybiški, kadangi yra 3 kartus stipresnis ir net 5 kartus atsparesnis trinčiai (palyginus su medvilne). Drabužiai iš lino puikiai tinka ir alergiškiems žmonėms.
Ir nors linas turi tiek daug teigiamų savybių, dalis žmonių vis dar vengia įsigyti drabužių iš šio natūralaus audinio, nes mano, kad jie reikalauja sudėtingos priežiūros. PAFE siuva įvairius lininius drabužius (sukneles, marškinius, palaidines, šortus, kelnes), todėl norėdami išsklaidyti tokį mitą apie lininius drabužius, pateikiame pagrindines rekomendacijas, kaip prižiūrėti lininius rūbus, kad jie ilgai išliktų kokybiški.
Skalbimas
Lininiai drabužiai gali būti skalbiami rankomis arba skalbimo mašina, svarbiausia, kad tai būtų daroma minkštame bei vėsiame 30°C vandenyje. Renkantis skalbimo priemones, svarbu atkreipti dėmesį, kad jų sudėtyje nebūtų balinančių komponentų bei chloro. Nerekomenduojame kartu skalbti šviesių ir tamsių audinių.

Džiovinimas
Lininius drabužius galima džiovinti natūraliu būdu arba džiovyklėje, žemoje temperatūroje, švelniu režimu. Džiovinant natūraliu būdu, rekomenduojama audinį nestipriai nugręžti ir džiovinti horizontalioje padėtyje. Kadangi linas džiūsta labai greitai, svarbu jo neperdžiovinti (nerekomenduojama džiovinti saulėje), nes vėliau gali būti sunku drabužį išlyginti. Džiovinant lininius drabužius džiovyklėje rekomenduojama drabužius išimti dar nepilnai išdžiuvusius.

Lyginimas
Rekomenduojama lino nelyginti, taip išlaikant audinį minkštą, natūralų ir purų. Tačiau jei nuspręstumėte, kad lininė suknelė ar kitas gaminys – per daug susiglamžęs, lininį drabužį reiktų lyginti, kol audinys dar šiek tiek drėgnas. Lyginkite iš blogos drabužio pusės, taip audinys neblizgės ir nebluks.
PAFE lininius drabužius galite peržiūrėti čia. Daugiau PAFE naujienų – mūsų Facebook!